Led 152015
 

Dle posledních průzkumů je stále více lidí, kteří mají i několik půjček, nebo podobných úvěrových produktů. Samozřejmě to může znamenat nejenom zátěž pro rodinný rozpočet jako takový, ale může to znamenat i poměrně složitou administrativní zátěž – nezapomínat na splátky a pravidelně odesílat platby. Daná situace má ale řešení, kterým je konsolidace půjček. Obecně by se dal tento pojem charakterizovat slovem „sloučení“. Dojde totiž k tomu, že jsou jednotlivé úvěrové produkty spojeny v jeden jediný. Následně už je hrazena jenom jedna splátka a tak by měl celý proces hlavně ulevit aktuálnímu, ale také dlouhodobému rozpočtu jednotlivce i rodiny.

Co vše lze konsolidovat?

Mluvíme-li o půjčkách jako takových, určitě nejsou jedinou možností, které lze tímto způsobem spojovat. Samozřejmě mohou tvořit hlavní základ, a tak lze spojit úvěry bankovní, ale také nebankovní. Samozřejmostí jsou v tomto směru ty hotovostní i bezhotovostní, nebo třeba účelové a spotřebitelské. Není to ale jediná možnost, co nám konsolidace půjček umožní zvýhodnit. Úvěrovým produktem jsou totiž i kontokorenty, tedy minusové zůstatky na našich běžných bankovních účtech. Podobně je to s kreditními kartami, kde také čerpáme hlavně do mínusu. To vše může vytvářet pravidelné měsíční závazky, které můžeme snížit a spojit do jednoho. Pouze je třeba, abychom u žádného z nich nebyli v prodlení s onou nezbytnou pravidelnou splátkou. Jinak nemusí být tento konkrétní produkt v rámci konsolidace přijat.

Co konsolidace půjček přinese?

Hlavně úsporu, a to v několika ohledech. Jednou z nich je třeba úspora času. Již není nutné myslet na několik splátek, na které je třeba vystavovat bankovní příkazy. Plně bude stačit jediná splátka, zaslaná v domluveném měsíčním termínu. Další úsporou bude ta, která se týká měsíčního vydání. To hlavní, co konsolidace půjček dokáže, je snížit celkovou měsíční splátku, a to na výrazně menší sumu, než byl původní součet jednotlivých. V mnoha případech to může vést k úspoře třeba i v řádech několika tisíc korun měsíčně, což přijde řadě rodin i jednotlivců výrazně vhod.

Snížena ale může být i celková splacená částka, a to hlavně díky úrokovým sazbám. Ty mohou být nižší i o jednotky, nebo také desítky procent. Tím se tedy sníží celková nutná částka, kterou máme splatit a tím na našich samotných půjčkách ušetříme nemalé peníze. A to je samozřejmě jeden z hlavních důvodů, proč konsolidovat.

Co je ke konsolidaci třeba?

Prvně vybrat si konkrétní banku, nebo také nebankovní společnost. I tam může být toto slučování provedeno. Dále už je nezbytné zkompletovat veškeré dokumenty, a to hlavně smlouvy a výpisy z účtu, které se úvěrových produktů vážou. Na základě jich bude moci být vše nejenom vypočítáno, ale samozřejmě také schváleno. A jelikož může být na celý proces pohlíženo jako na nový úvěr, je třeba počítat i s možným prověřováním bonity. To bude mírnější u zmíněných nebankovních firem.

Konsolidace půjček

Jak konsolidace proběhne?

Je-li vše schváleno, začne samotný proces, který bývá plně vyřízen za nás. Dojde k doplacení všech našich předchozích závazků a rázem k vytvoření zcela nového úvěrového produktu. Ten vznikne právě součtem nedoplacených půjček. Předchozí věřitelé jsou tedy plně uspokojeni a my již splácíme půjčku novou, konsolidovanou a o mnoho levnější. U některých poskytovatelů i s možností, přidat si další peníze, které vybereme v hotovosti, pro naše potřeby.

 Leave a Reply

(required)

(required)

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>